Vlněné deky z ovčí vlny Merino

Kvalitní vlněná deka se Vám bude hodit nejen při sledování televize. Protože disponuje skvělými a hlavně přirozeně získanými vlastnostmi ovčí vlny, zaručí Vám, že i když ji použijete třeba v létě, příjemně Vás zahřeje zároveň se však pod ní nebudete potit. Má totiž velmi dobré termoregulační schopnosti a je nádherně vzdušná. Ani jako alergik se nemusíte obávat toho, že byste jejího pohodlí nemohli využít. Deka z ovčí vlny je ke všemu také antialergická.

Kvalitní vlněné deky koupíte také na 4home.cz.
Navíc při použití kódu „AFC5“ získáte do 31. 12. 2022 slevu 5 % na vše! 😉

Vlněné deky merino

vlnena-deka-geometrie-155-x-200-cm-detailJsou vyrobeny ze 100% vlny, jejíž vlákna obsahují merino. Osvětleme si tento pojem. Merino je velmi jemná ovčí vlna a její kvalita ovlivňuje celkovou kvalitu výrobku a tím nepřímo i jeho cenu. Pokud je merino hrubé, pak nás nejspíše bude nepříjemně kousat na kůži. Takzvané čisté merino je 100% přírodním produktem, který neovlivňuje životní prostředí pokud hovoříme například o jeho recyklaci. Deky z ovčí vlny merino tedy oplývají velkou jemností a příjemně působí i na pokožku. Protože je vlna pružná a má vysokou hřejivost, je merino deka skvělým společníkem ve chvílích, kdy si potřebujete odpočinout, zdřímnout si, nebo se zkrátka zrelaxovat.

Jak merino deka zabraňuje pocení

Deka ze 100% vlny dokáže zabránit pocení Vašeho těla tím, že přijímá jeho vlhkost, zároveň však disponuje skvělou vzdušností, takže vlhkost, kterou absorbuje předává dál. Skvělé je, že tím nepřichází o jednu ze svých výhod, tedy o schopnost zahřát také nás.

Antibakteriální účinky

Merino má přirozené antibakteriální účinky. Tato vlastnost je skvělá i v tom ohledu, že přispívá k tomu, aby se ve vlně nedržely nepříjemné pachy. Nemusíte se tedy bát, že by Vaše merino deka mohla za nějaký čas například nelibě zapáchat.

Vlna obsahuje nám velmi prospěšný lanolin

vlnena-deka-kvety-155-x-200-cm-detailMožná víte, že právě lanolin má nezanedbatelně kladné účinky na naše klouby, svaly i cévy. Užitečný je také pro samotnou vlnu, protože ji obohacuje o elastičnost, brání tak její nadměrné křehkosti a lámavosti. To přímo souvisí se snížením její prašnosti.

Vlna brání roztočům i alergiím

A to tím, že v sobě spojuje a dokonale kombinuje tři obrovské výhody. Představme si je tedy:

 • schopnost odvádět vlhkost
 • bránění prašnosti
 • hořkost lanolinu

Výsledkem tohoto spojení je efektivní zamezení roztočům v tom, aby si v ní pěstovali své místo k životu. Vlna tak není prostředím, které by podporovalo roztoče, jejich existenci, hromadění jejich exkremetů a následný vznik alergií nebo stupňování již probíhajících alergických reakcí.

Moderní způsob zpracování

Merino deka je tak kvalitní, že si bez debat zaslouží, aby byla zpracovávána nejmodernější technologií, která jí neubírá na kvalitě a zároveň jí pomůže vyniknout.

Ovčí rouno ano, historie mluví za vše

Již tisíciletí nazpět bylo ovčí rouno využíváno pro jeho hřejivé schopnosti. Dnešní doba volá po navracení přírodních materiálů i nabytých a prověřených zkušenostech, které získali naši předci. Možná i proto jsou také deky z ovčího rouna stále více oblíbené. Právě jejich schopnosti, které blahodárně působí na naše tělo jsou skutečně proslulé.

Deky z ovčího rouna léčí

vlnena-deka-variace-155-x-200-cm-detailAno i tak by se to dalo jednoduše popsat. Tyto deky z ovčího rouna ani v nejmenším nedráždí pokožku, a zároveň dokáží velmi jemně masírovat nervová zakončení nacházející se na Vašem těle. Velmi účinně také snižují napětí a bolest. Mají schopnost odstranit kladné ionty, které mimo jiné souvisí s bolestí hlavy a následnou únavou organismu. Ovčí rouno také poskytuje našemu tělu tzv. suché teplo (které vzniká přímo pod rounem a díky zahřívání postižených míst našeho těla přispívá k jejich pomalému uvolňování). I to velkou měrou přispívá ke zmírnění bolestí páteře, svalů, kloubů a zad. Zabraňuje přehřátí i podchlazení, dokáže léčit alergie a v neposlední řadě dnes také často rozšířené astma.

Jak se o vlněné deky správně starat

Protože je ovčí vlna přírodním materiálem je jeho znečištění poměrně nesnadnou záležitostí. Pokud je ale údržby potřeba, může pomoci velmi jednoduchý postup. Vlna má přirozenou schopnost se na čerstvém vzduchu pročistit, případně se zbavit i zápachu. Doporučuje se tedy její větrání na čerstvém vzduchu. Paradoxně jí také pomáhá pokud jí vyvětráte také za vlhkého počasí. Absorbuje do sebe vzdušnou vlhkost a ta velmi účinně podpoří její samočistící vlastnosti. Co je ale přímo zakázáno je vystavovat jí přímému slunečnímu záření. Projevilo by se to jejím žloutnutím a ztratila by svoji pružnost. Jednou za čas je dobré použít přípravek s obsahem lanolinu, který zředíte s vodou a vlněnou deku poprášíte. Pokud se rozhodnete ji vyprat je nejlepší variatnou využít chemické čištění. Při jejím praní použijte vždy prostředek který obsahuje ovčí tuk, tedy již zmíněný lanolin. Ten pomůže její celkové regeneraci, zabrání lámavosti vlny a sníží její prašnost.

Na závěr si shrňme kompletní přínos dek vyrobených z ovčí vlny merino i všech vlněných

 • skvělé termoregulační vlastnosti
 • vzdušnost
 • zabraňuje pocení
 • obsahují 100% merino
 • vysoká hřejivost
 • vynikající pružnost
 • antibakteriální a hojivé účinky
 • obsahují lanolin
 • brání roztočům potažmo alergiím
 • nedráždí pokožku
 • snižují napětí a bolest hlavy

Deky z ovčí vlny léčí, ale i zdobí

Užitečných vlastností vlněné deky nabízejí skutečně mnoho. Dokáží ale také velmi pěkně oživit kterýkoli interiér. Jsou stylově zpracovány a speciálně pročesány. Na výběr je z mnoha variant, využijte tedy Vaší fantazie. Pokud si chcete dopřát skutečnou kvalitu, pak je čas využít dek vyráběných právě z čistého přírodního materiálu, kterým ovčí vlna bezesporu je.


Pořiďte si kvalitní vlněnou deku do vašeho bytu.

Zakoupit deku z ovčí vlny

Doprava zdarma už při nákupu nad 1 000 Kč. 😉