Saténové povlečení

Satén je tkanina v atlasové vazbě s vysokým leskem na lícové straně, kde převažují osnovní nitě. Vyrábí se převážně z přízí, jako je přírodní hedvábí, viskóza, polyester či polyamid. Je měkké na omak, má luxusní hedvábný lesk a trvalý tvar. 

Saténové povlečení koupíte také na 4home.cz.
Navíc při použití kódu „AFC5“ získáte do 31. 12. 2022 slevu 5 % na vše! 😉

Saténové povlečení Luxury Collection černá / tmavě fialová, 140 x 200 cm, 70 x 90 cmSatén, francouzsky satin, z arabštiny Zaytuni, odvozený od Zaytun, což je starý arabský název čínského přístavu Quanzhou, odkud byla látka exportována, se vyrábí se z kroucených bavlněných vláken s dvojitým pletením. Čím více je kroucené vlákno, tím je látka jasnější a lesklejší. Saténové povlečení může mít různou úpravu. Bavlněné satény jsou většinou mercerované, ty levnější jen kalandrované. U pleteného saténu se osnovní niti při kladení posouvají střídavě o jednu a o tři jehly. Pak mezi dvěma sloupci vzniká spojení ve tvaru platinového obloučku, který je otevřený či uzavřený, tedy otevřený satén a uzavřený satén. 

Úžasný satén

Satén je příjemný na dotek, má dlouhou životnost a vydrží mnoho pracích cyklů. Saténové povlečení je považováno za luxusní a má bohatou škálu barev. Je trochu levnější než hedvábí, ale dražší, než jiné bavlněné látky. Má jemný, hedvábný čelní povrch, na kterém převládají útkové nitě. Bývá hladce barvené, tištěné a bělené. Satén je spojován s luxusem a není se čemu divit. Jeho lesk a jedinečná textura zaujmou na první pohled i dotyk. Saténové povlečení doplní design každé ložnice.

Kvalitní saténové povlečení

DecoKing  Saténové povlečení Dukato Panels, 140 x 200 cm, 70 x 90 cmBavlněný satén patří ke špičkovým produktům a vyznačuje se příjemnou hebkostí, unikátním leskem, dlouhou životností, vysokou prodyšností a savostí. Navíc vás v létě chladí a v zimě hřeje. Tajemstvím jedinečného vzhledu saténového povlečení je mercerizace. Vlivem tohoto procesu se zajímavě změní průřez bavlněného vlákna z ledvinkovitého na kruhový a dochází k unikátnímu odrazu světla ze všech úhlů. Saténové povlečení je pak krásně lesklé a vynikne na něm široké spektrum barev.

Saténové povlečení vytváří ideální teplotní podmínky

Povlečení ze saténu vám zajistí v létě příjemný chlad a skvělou termoizolaci během zimních měsíců. Prodyšnost saténu pomůže vaší pokožce přirozeně volně dýchat i během horkých nocí, zabrání přehřívání organismu a pocení. Na zimu není třeba saténové povlečení vyměnit, protože vás účinně chrání před chladem a zajistí vám příjemné teplo přesně podle ročního období.

Povlečení ze saténu má snadnou údržbu

Saténové povlečení má luxusní vzhled, ale při tom nepotřebuje nijak složitou péči. Navíc ho můžete vyprat i na vyšší teplotu na 60 °C, kdy seSaténové povlečení Paprsky šedá, 140 x 220 cm, 70 x 90 cm spolehlivě ničí bakterie, viry a roztoči. Na saténové povlečení vysoké kvality by proto měli sázet hlavně alergici. Spolehlivě tak zničíte i veškeré patogeny. Doporučujeme jemné ždímání. Saténové povlečení navíc nemá tendenci se mačkat a velmi snadno se žehlí. Výběrem saténového povlečení si tedy rozhodně ulehčíte práci s jeho údržbou.

Jemné a poddajné saténové povlečení

Textura saténu je zcela nezaměnitelná. Proto se z něj nevyrábí jen ložní povlečení, ale také pyžama, noční košile a spodní prádlo. Díky jemnosti a poddajnosti saténu se povlečení ze saténu během spánku skvěle přizpůsobí vašemu tělu. Jde o skvělou volbu pro lidi s citlivou pokožkou trpící za ekzémy, kteří mají problémy s povlečením s hrubších tkanin. 

Satén má hladký a neklouzavý povrch

Jemnost a hladkost saténu může vzbudit dojem, že z vás bude toto povlečení při spánku klouzat dolů. Je to ale právě naopak. Saténové povlečení se vždy přesně přizpůsobí konturám vašeho těla během spánku a zahrne vás do své hebké náruče. Kopíruje křivky vašeho těla a vytvoří přesně takový tvar, který od něj vyžadujete. Sklouzání se tedy bát nemusíte. Spánek v povlečení ze saténu je vysoce komfortní. 

Luxusní saténové povlečení

Hledejte kvalitní saténové povlečení české výroby. Nákupem podpoříte lokální výrobce a podnikatele, promítne se to do kvality zpracování a vysokém komfortu. Dvojlůžkové povlečení bývá navíc vyrobeno z jedné šíře tkaniny a není vůbec sešité v prostřední části. Originální je povlečení ze 100 % bavlny atlasové vazby. Saténové ložní povlečení z kvalitní 100% bavlny má hustou a pevnou strukturu s velmi jemným povrchem. Na dotek je hedvábně hladké a příjemné.


Kvalitex Saténové povlečení Stripe tmavě zelená, 140 x 220 cm, 70 x 90 cmPořiďte si saténové povlečení do vašeho bytu.

Zakoupit saténové povlečení

Doprava zdarma už při nákupu nad 1 000 Kč. 😉