Přehozy a potahy na postele

Aby byla postel opravdovou postelí, není důležitý jen správně zvolný rošt, matrace či polštář. Klíčovým prvkem může být překvapivě i přehoz na postel – byť z hlediska funkce takřka zanedbatelný, z hlediska celkového estetického dojmu a příjemného prostředí naší ložnice naprosto nezbytný.

Kvalitní přehozy na postel koupíte také na 4home.cz.
Navíc při použití kódu „AFC5“ získáte do 31. 12. 2022 slevu 5 % na vše! 😉

Aby se nám dobře usínalo

Přehozy a potahy na postele (jednolůžko či dvojlůžko) jsou rafinovaným vynálezem, který zdánlivě neplní jiný účel než hezky vypadat. Ovšem v případě něčeho tak životně důležitého, jako je spánek, je každý detail podstatný. Jen se zkuste sami odpovědět na následující otázku: vlezete si večer raději do rozestlaného a „rozvrkočeného“ hnízda, které po celý den zůstalo ve stavu, v jakém jste z něj ráno vstávali… nebo do ustlané a upravené postele s krásně vyhlazeným přehozem, který dolaďuje celkový dojem? Asi není složité se rozhodnout. A takovou lákavou postel si můžeme doma snadno vytvořit sami. Ať už večer usínáte v manželském loži nebo na obyčejné posteli pro jednoho, zasloužíte si, aby byl váš spánek po všech stránkách co možná nejkvalitnější. A k tomu patří i krásná postel, na které nesmí chybět správně zvolený přehoz.

Vybíráme přehozy na postel

Levné přehozy na dvoulůžkuPři výběru přehozu je důležité mít na paměti, že zdánlivě obyčejný kus látky (nejčastější je bavlněný přehoz na postel, ale v poslední době jsou stále oblíbenější i přehozy z různých kombinovaných materiálů, například bavlny s podílem polyesteru) dokáže zcela změnit interiér vaší ložnice. Zabírá totiž většinu její plochy a barevně bývá většinou velmi výrazný. Takový přehoz fialový nebo zelený dnes již nepředstavuje žádnou odvážnou variantu – naopak, jednobarevné přehozy pomalu ustupují do pozadí a své místo přenechávají zajímavějším vzorům a nejrůznějším designovým motivům. Přehoz tak můžete vybrat z nepřeberné nabídky. Volte srdcem, ale nezapomeňte, že by barva či vzor měly ladit s ložnicí, především s barvou na stěnách.

Poohlédněte se na internetu

Při nákupu přehozu na postel možná zjistíte, že cenová nabídka se pohybuje spíše ve vyšší hladině. Je to dáno v první řadě rozměry a množstvím použité látky – takové povlaky a přehozy na široké manželské dvojlůžko už přece jenom znamenají daleko víc práce pro švadleny, byť k výrobě se dnes často používají i profesionální stroje. Obvykle jde navíc o několikavrstvý materiál, jehož úprava není nijak snadná. Luxusnější přehozy mohou být třeba složitě prošívané.

Ovšem neznamená to, že by se nedaly sehnat ani levné přehozy na postel. Je-li pro vás cena významným kritériem, doporučujeme před samotným nákupem nejdříve obhlédnout internetové nabídky a udělat si přehled o tom, jaké jsou vůbec možnosti. V první řadě zjistíte, že široký výběr panuje nejen v oblasti výše zmíněných vzorů, motivů a barev, ale také rozměrů. Vlastníte-li tedy postel poněkud méně tradiční velikosti, nemusíte se obávat, že byste ji nedokázali povléknout. Nejoblíbenějšími rozměry jsou v současné době přehozy 200 x 220 cm, které dobře pasují na klasickou manželskou postel.

Přehoz na postel 220x240 cm
Pořiďte si kvalitní přehoz na postel.

Zakoupit přehoz na postel

Doprava zdarma už při nákupu nad 1 000 Kč. 😉