Luxusní damaškové povlečení

Ložnice by nebyla kompletní bez kvalitního ložního prádla. Zatímco přehozy na postel dotváří celkový dojem z místnosti a pomohou doslova dílem okamžiku celou ložnici opticky převrátit o sto osmdesát stupňů, ložní prádlo je zase klíčové pro kvalitní spánek a příjemný zážitek z usínání. Zabořit se po celodenní námaze do měkoučkých a hebkých dek a usínat s pocitem maximálního pohodlí, to je důvod, proč se investice do kvalitního povlečení rozhodně vyplatí.

Luxusní damaškové povlečení koupíte také na 4home.cz.
Navíc při použití kódu „AFC5“ získáte do 31. 12. 2022 slevu 5 % na vše! 😉

Kde se vzal damašek

damaškové povlečeníDamašek patří mezi jeden z nejoblíbenějších materiálů užívaných na povlečení. Není divu – vždyť je vyráběn velmi náročnou a zdlouhavou ruční technikou tkaní, jejímž výsledkem je mimořádně jemná struktura s nezaměnitelným povrchem, velice příjemná na dotyk. A v každém kousku damaškového povlečení navíc můžete cítit staletím prověřenou historii. Podobně jako hedbáví patří totiž i damašek k textilním materiálům, které lidstvo vynalezlo již před dávnou dobou. Již ve starověké Číně se zpracovávalo hedbáví a len, postupně se však přešlo k bavlně a u té už zůstalo. Ve 12. století se damašek dostal do Evropy, a protože jeho výroba byla významně zdokonalena v syrském hlavním městě, nese od té doby stejnojmenný název. V současnosti se kvalitní damašek vyrábí z mercerované bavlny. Výsledkem je jednobarevná tkanina doplněná o překrásné velkoplošné vzory (nejčastěji s květinovým motivem), které mohou vzniknout jedině specifickým způsobem tkaní.
Damašek je právem řazen do kategorie luxusních materiálů, a pokud budete vybírat damaškové povlečení, požadujte jedině to kvalitní – vyráběné tradičním způsobem ze skutečné bavlny a nikoliv ze syntetických náhražek.

Proč damašek patří do ložnice

Luxusní damaškové povlečení bude slušet každé ložnici. Chcete-li pozvednout svůj spánek na vyšší úroveň, pak není lepší volby, než zkusit právě změnu povlečení. Zcela zbytečné jsou obavy, že damašek už vyšel z módy. Pravdou sice je, že éra jeho největší obliby panovala v první polovině dvacátého století, to ale neznamená, že by se na jeho vlastnostech něco změnilo. Jako svatební dar sice dnes již nevěsty dostávají spíše elektronické pomůcky do kuchyně, ale pokud si nevíte rady, čím byste mohli nastávající novomanželku potěšit, pak si můžete být jisti, že damašek jí udělá radost. A vybírat navíc můžete z pestré škály variant – ať už jde o barvu, rozměry nebo vzor.

Barvy a vzory dle vašeho přání

luxusní damaškové povlečeníBílé damaškové povlečení už dávno není jedinou možností pro ty, kteří zatouží po luxusním objetí hebké bavlny. Možnosti se rozšířily a svou ložnici tak dnes můžete ozdobit třeba modrým či zeleným damaškem. Velmi oblíbený je teplý vanilkový odstín, který vykouzlí z vaší postele útulné útočiště, odkud se vám nebudete chtít vstávat. Stejně tak si do našich ložnic stále častěji nachází cestu třeba tmavě vínová nebo netradiční mátová .
Vzhledem ke způsobu zpracování bavlny však bohužel není možné sehnat vícebarevné – „strakaté“ damaškové povlečení. Pokud tedy náhodou na nějaké takové narazíte, pak vězte, že se rozhodně nejedná o originální textilii. Damašek je ovšem typický specifickým vzorováním. Náročné vytkávané vzory tvoří na látce jemnou strukturu, viditelnou nejlépe z dálky (dobře vyniknou tedy při celkovém pohledu na čerstvě povlečenou postel). Nejčastěji se jedná o květinové motivy. Náročné vytkávané vzory, tzv. žakár, dotvářejí punc luxusu. Zvolit můžete i tzv. atlas grádl – strukturu jemných proužků, které podtrhnout eleganci a budou působit nadčasově. Ve vaší posteli se bude damašek dobře vyjímat, zkombinujete-li jej s prostěradlem z jemného materiálu, například jersey nebo saténu. Spánek pak bude skutečně splněným snem!


Pořiďte si damaškové povlečení pro vaše pohodlí.

Zakoupit damaškové povlečení

Doprava zdarma už při nákupu nad 1 000 Kč. 😉