Krepové povlečení

Název krep pochází z francouzského slova crêpé, v překladu tupírovaný. Krep je tkanina s vlnitým, zrnitým a matným povrchem. Krepové povlečení je porézní, snadno se řasí a jeho výhodou je, že se nemačká a nemusí se žehlit. 

Krepové povlečení koupíte také na 4home.cz.
Navíc při použití kódu „AFC5“ získáte do 31. 12. 2022 slevu 5 % na vše! 😉

Z čeho se vlastně krep vyrábí?

Krep se vyrábí nejčastěji ze 100% bavlněné příze. Existují i syntetické varianty krepu, které se kvalitě přírodních materiálů nevyrovnají. Původ krepu není zcela známý. Jeden z nejstarších dostupných dokladů ale pochází už ze 17. století. V roce 1822 byl v Anglii podán první patent na gaufrovaný krep. 

  • Při gaufrování tkanina probíhá mezi válci. Z kovového válce vyčnívají vzory, kterými se textilie vtlačuje do gumového válce. Ražená struktura se fixuje horkým vzduchem.
  • Kloké je záhybová tkanina, která má plastický, vrásčitý povrch, který vzniká kombinací krepových nití v dutinné či stehové vazbě s následným vysrážením. 
  • Louhový krep má na povrchu tkaniny různé vrapování vytvořené pomocí roztoku hydroxidu sodného. Krepový efekt vzniká smrštěním na místech, kde je tkanina potištěna louhem. Vzniká krepováním neboli puflováním.
  • Krepová vazba vzniká v plátnové nebo keprové vazbě libovolným přidáváním nebo ubíráním vazných bodů, nevzniká vzor, ale zrnitý povrch, zvýrazněný přízemi s vysokým zákrutem střídavě kroucených doprava a doleva. 
  • Krepová příze má vysoký počet zákrutů při předení nebo skaní, což je úprava příze, kdy se spojují a zakrucují 2 či více nití společně. Pružná nit má zrnitý povrch, snadno se sráží a smyčkuje. Překroucením se snižuje pevnost. 
  • Krepy s krepovou vazbou ze standardních přízí či v běžných vazbách z krepových přízí v osnově či v útku. 

br

Výhody krepového povlečení ze 100% bavlny

4Home Krepové povlečení Patchwork violet, 140 x 220 cm, 70 x 90 cmPokud zvažujete nákup krepového povlečení, jeho nežehlivá úprava vás v dnešní uspěchané době nadchne. Zbaví vás dlouhého stání u žehlicího prkna. Krepové povlečení má většinou úpravu tvořenou střídavě pokřivenými a hladkými pruhy látky. Pokud vybíráte krepové povlečení, vsaďte vždy na to ze 100% bavlny. Bývá totiž vyrobeno i z polyesteru a dalších umělých tkanin. I když se přírodní bavlna mírně promítá do ceny, zajistí vám vysoký komfort při spaní, vyšší savost a prodyšnost.

Kvalitní krep má celou řadu výhod

Zkuste najít kvalitní krepové povlečení české výroby. Spíše než levné varianty raději hledejte raději ty jeho luxusnější. Jenom kvalitní krep vám totiž poskytne všechny jeho pozitivní vlastnosti. Hlavně bude jemné na omak. Krepové povlečení s označením LUX má unikátní jemnost. Proto vždy sledujte, z jakého materiálu je krepové ložní povlečení vyrobeno a jakou má úpravu. Dopřejte si vyšší komfort. 

Nenáročná údržba bez žehlení

Krepové ložní povlečení je bezúdržbové, pokud opomeneme pravidelné praní, při kterém krep neztrácí svůj typický tvar a vzhled. Má dlouhou životnost a jeho nežehlivou úpravu ocení třeba i ti, co mají malé děti nebo domácí mazlíčky. Vždy byste měli dodržet uvedené prací symboly na štítku či na obalu. Bavlněné krepové povlečení navíc můžete vyprat i na vyšší teplotu. Bakterie, viry a roztoči se ničí až nad 60 °C, proto by na kvalitní bavlnu měli sázet hlavně alergici. Nenechte se zlákat tvrzením, že moderní materiály se dají prát na nižší teplotu. Patogeny se tak nezničí a žehlení horkou žehličkou v tomto případě zcela odpadá.

Krepové povlečení na celoroční použití

Krepové povlečení lze používat po celý rok, tedy bez ohledu na roční období. V létě umí být lehoučké a dobře saje pot, v zimě vás naopak dokáže pěkně zahřát a přitom zůstává stále lehké. Při výběru sledujte i způsob zapínání. Kvalitní krepové povlečení na zip má zipový uzávěr krytý kusem látky, to samé platí i při použití knoflíků. Bavlněné krepové povlečení má syté a stálé barvy s celou řadou motivů, vzorů. Kromě klasických rozměrů je v nabídce i dětské krepové povlečení nebo krepové povlečení prodloužené. Navíc si jej můžete nechat ušít i na míru.

  Krepové povlečení Kvítí letní, 140 x 220 cm, 70 x 90 cmPořiďte si krepové povlečení do vašeho bytu.

 

Zakoupit krepové povlečení

Doprava zdarma už při nákupu nad 1 000 Kč. 😉