Jak vybrat potah na sedačku (sedací soupravu)

Praktická a pohodlná sedačka (nebo, chcete-li, pohovka, gauč, otoman, divan či třeba sofa) by neměla chybět v žádném obývacím pokoji. Tento nábytek k základnímu vybavení každé domácnosti a mnoha z nás slouží nejen jako pohodlné místo k sezení a relaxování například před televizí, ale využíváme ji také jako postel a příležitostně i k celé řadě jiných činností. To všechno jsou důvody, proč je potřeba při nákupu sedačky dbát nejen na celkové provedení (tj. počet míst, možnost rozkládání apod.), materiál nebo třeba odolnost, ale zejména na výběr správného potahu.

Kvalitní přehozy na sedací soupravy koupíte také na 4home.cz.
Navíc při použití kódu „AFC5“ získáte do 30. 12. 2019 slevu 5 % na vše! 😉

Podle čeho vybírat

přehoz na sedačku Jak se však vyznat v široké nabídce, která je na trhu k dispozici? Stačí navštívit libovolný obchod s nábytkem a zrak nás málem přechází z ohromného sortimentu sedaček, který nám obchodníci předkládají. Už na začátku ale můžeme provést základní rozdělení – sedačky s koženým nebo textilním (látkovým) potahem. Od obou lze očekávat jiné vlastnosti a z toho důvodu si je pořizujeme za jiným účelem.
Již při vstupu do obchodu je proto dobré mít promyšlené odpovědi na základní otázky: jde nám především o praktičnost, nebo estetické účely? Kdo bude sedačku nejčastěji využívat? Hrozí velké riziko, že dojde ke znečištění potahu (například pokud žijeme v domácnosti s dětmi nebo zvířaty, která si ráda brousí drápky o nábytek)? Mějte také na paměti, že sedačka by v ideálním případě měla dobře ladit s okolním prostředím. A i když máte v hlavě celkem přesnou představu o tom, jak to ve vašem obýváku vypadá, nejlépe uděláte, pokud na nákup zamíříte s fotografií místa, kam máte v plánu nový kus nábytku umístit. Například barvy se tak slaďují mnohem lépe a přesněji.

Co když si vybereme špatně?

Většina sedaček je k dispozici v již hotovém provedení, se kterým nemůže zákazník nic udělat. Někteří výrobci nabízejí několik barevných variant od stejných modelů (obvykle světlé a tmaví verze), ale v zásadě platí, že pokud později zjistíte, že se vám zakoupená sedačka vlastně příliš nehodí ke stávajícímu vybavení, máte tak trochu smůlu. Nebo ne? Udělat při výběru nové sedačky chybu se samozřejmě může pořádně prodražit. Pokud z nějakého důvodu nedopatřením zvolíte jiný barevný odstín, pořád však nemusíte zoufat. Řešení existuje a je vlastně docela jednoduché.

Potah umožní rychlou změnu

přehoz na sedací soupravu Stejně široký, jako je výběr sedaček, je i výběr speciálních potahů – a možná dokonce ještě širší a bohatší. Potahy na sedací soupravy nejsou nic, za co by se jejich majitelé museli stydět. Nejde o žádné provizorní řešení, třeba se s ním častěji setkáváme v domácnostech, kde sedačkám hrozí zvýšené nebezpečí. Takový potah však může představovat docela stylový interiérový doplněk, který domácnost hezky oživí přinese vítanou změnu. Jestli nechcete kupovat celou novou pohovku, ale už se zkrátka nemůžete dívat na to, co všechno má za ta léta za sebou – jak je ošoupaná, vybledlá, či špinavá – jako mávnutím kouzelného proutku bude všechno pryč, když ji převléknete do jiného hávu.

Gauč jako nový

Napínací potahy na sedačky nabízejí širokou paletu vzorů, barev i materiálů, ze kterých si vybere každý zákazník. Lze je zakoupit ve standardizovaných rozměrech nebo si nechat ušít na míru přesně pro vaší sedačku. Velmi oblíbené jsou v současné době tzv. napínací potahy na sedačky, které jsou záměrně šité tak, aby je bylo možno roztáhnout a přizpůsobit tak jejich rozměry konkrétní sedačce, aniž by bylo třeba přistoupit k práci s jehlou a nití a pracně celý potah přešívat. Napínací potahy sedačku pevně obepnou, takže ta si zachová svůj původní tvar a zároveň získá zcela nový vzhled. Někteří lidé mají v zásobě potahů rovnou několik a pravidelně je střídají, aby jejich domácnost stále vypadala jako nová. Netřeba připomínat, že s použitím nového potahu na pohovku oživíte nejen samotnou sedačku, ale potažmo celou místnost, ve které se nachází.

přehoz na sedací soupravu
Pořiďte si pohodlný potah na sedačku

Zakoupit potah na sedací soupravu

Doprava zdarma už při nákupu nad 1 000 Kč. 😉